1700-700-605   

חימום תת רצפתי


מחפשים מערכת חימום יעילה לבית? 
כזו שלא תייבש לכם את האוויר ותגרום לכם לטרחה מיותרת?
חברת טכנוהיט מערכות בע"מ מעמידה לרשותכם את הפיתרון המושלם - מערכת חימום תת רצפתי.

מהו חימום תת רצפתי?
מערכת חימום תת רצפתי הינה אחת המערכות החדשניות והאפקטיביות ביותר לחימום הבית.
המערכת מופעלת על ידי מקור אנרגיה חיצוני כגון משאבת חום הפועלת על בסיס חשמל או באמצעות תנור הסקה משולב (יונקרס) הפועל על בסיס גז ונחשבת למערכת הבטוחה ביותר לבני המשפחה ללא קרינה אלקטרו מגנטית וסכנת כוויות או התחשלות.  
המערכת מותקנת מתחת לפני הריצוף באופן שאינו גלוי לעין ולמעשה אינה תופסת נפח בחלל הבית, כך שאינה משפיע בשום אופן על הקו העיצובי של הבית.
הפעלת המערכת מובילה לחימום המים ולשחרור אנרגיית החום אל חלל החדר בו מותקנת המערכת באמצעות הזרמת מים חמים במעגלים סגורים בתוך צינורות ייעודיים המונחים מתחת לפני הריצוף בשלבי בניית הבית או לחלופין בעת שיפוץ מאסיבי של הבית הכולל את הרמת הריצוף.
צינורות החימום מורכבים קרוב לפני הריצוף ומתחתם מיושמת שכבת בידוד תרמי עליה נועצים את הצנרת באמצעות 
סיכות מיוחדות לצורך מניעת תזוזות.  קיימת חשיבות גדולה לסוג ואיכות הבידוד בו עושים שימוש בעת התקנת המערכת המשפיע באופן ישיר על צריכת האנרגיה ופיזור החום בחלל בו מותקנת המערכת . כמו גם, ניתן לשלוט בנפרד על הטמפרטורה של כל חדר או אזור בו מותקנת המערכת בהתאם לשעות היממה ועונות השנה על ידי חיבור תרמוסטטים ומערכות בקרה חכמות לצד המערכת. 


למה לבחור בחימום תת רצפתי של חברת טכנוהיט?

פיזור החום בחימום התת רצפתי שלנו גבוה באופן משמעותי ממתחרינו, וזאת בזכות שימוש בבידוד תרמי ייחודי בעל תו תקן אירופאי (EN 13163) המיובא על ידינו לישראל באופן בלעדי. שיטה זו בשונה משיטות בידוד אחרות מאפשרת נצילות תרמית מקסימלית של המערכת לצד חיסכון בעלויות וצריכת אנרגיה מופחתת. כמו גם, אנו משתמשים בשיטה ייחודית להידוק הצנרת על גבי הבידוד באמצעות אקדח סיכות מיוחד, מה שמאפשר לנו להשיג דיוק מירבי במרווחים של פריסת הצנרת והבטחה של מניעת תזוזות עתידית.

חברת טכנוהיט משמשת בישראל כיבואן רשמי של מספר גדול של חברות בינלאומיות מובילות בתחום האנרגיה, האינסטלציה ומערכות החימום. 

חברתנו צברה ניסיון רב במרוצת השנים ומובילה היום את תחום מערכות החימום בכלל ומערכות חימום תת רצפתי בפרט.

באיזה רכיבים אנו עושים שימוש בחימום תת רצפתי שלנו?
חברת טכנוהיט משמשת בישראל כיבואן רשמי ובלעדי של חברת Capricorn הפולנית.
כל מוצרי החברה מיובאים לישראל על ידינו באופן בלעדי ומאושרים לשימוש על ידי מכון התקנים הישראלי. אנו מציעים לקהל לקוחותינו מערכת כחול לבן עם בקרת איכות אירופאית מהגבוהות ביותר בעולם.

מהי מערכת חימום תת רצפתי?

שיטת חימום תת רצפתי פועלת על עיקרון חום העולה מלמטה למעלה ומתפשט מכפות הרגליים כלפי פלג גוף העליון, מדובר על שיטה בריאה ביותר לחימום הגוף. חימום תת רצפתי מאפשר חימום הבית באמצעים אקולוגיים וחסכוניים. ניתן לווסת את רמות החימום בהתאם לצורך. מערכת חימום תת ריצפתי היא בטיחותית ואינה מסכנת את דיירי הבית, מתאימה במיוחד לילדים, אינה מסכנת אותם ושומרת על טמפרטורת הגוף.


המערכת מהווה פתרון מושלם לימי החורף הקרים, מומלץ להשתמש במערכת חימום תת רצפתי בחדרי הילדים, המערכת תסייע לשמור על טמפרטורת גופם במהלך הלילה. חשוב לדעת שמערכת חימם תת רצפתי היא חסכונית במיוחד ויכולה לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים בשנה על חימום הבית.

מערכת חימום תת ריצפתי אינה מסוכנת לשימוש מאחר שהיא מספקת הגנה מפני כוויות או שריפות שעלולות להתרחש בעקבות השימוש. בנוסף לכך, המערכת אינה מצריכה תחזוקה שוטפת, היא אינה נראית לעין ולכן מספקת פונקציונליות מבלי לפגוע בעיצוב ובאסתטיקה של הבית. המערכת אינה מצריכה ניקיון. הבלאי של מערכת חימום תת רצפתי נמוך והיא עמידה לאורך שנים רבות, מדובר על מערכת אמינה במיוחד. 

מומלץ להתקין את מערכת החימום התת רצפתי בשלב בניית הבית על מנת להציב את התשתית לפני הנחת הריצוף, תשתית המערכת בנויה מצנרת מים שעשויה משלוש שכבות: פלסטיק, אלומיניום ושכבה נוספת של פלסטיק קשיח. לאחר מכן מבצעים פריסה של הצנרת, הצנרת נפרסת על מערכת בידוד השומרת על החום ומונעת את בריחתו ושכיוון החום יעלה כלפי מעלה. ישנה חשיבות רבה לפריסה נכונה של מעגל צינורות המים ולהפרדתם זה מזה באופן שיאפשר וויסות של טמפרטורה שונה בין החדרים בבית.

רוב שטחה של הרצפה משמש כמעין גוף חימום, פיזור החום נעשה בצורה אחידה, הטמפרטורה נשארת יציבה לאורך זמן על ידי צנרת המזרימה מים חמים, הזרמת המים מתבצעת על ידי משאבת החום. מערכת חימום תת רצפתי היא שקטה במיוחד, בשונה ממערכות מיזוג אוויר. ככל שתנועת האוויר מהירה יותר כך היא יעילה פחות, כאן נעוץ ההבדל המהותי בשימוש של מערכות למיזוג אוויר שבהן האוויר מתייבש וגורם לתופעות בריאותיות שליליות, בניגוד למערכת חימום תת רצפתי שבה תנועת האוויר איטית יותר ויעילה יותר, כמו כן יש לה השפעות חיוביות על הבריאות. 

יתרונות וחסרונות מערכות חימום תת רצפתי  

מומלץ להתקין מערכת לחימום תת רצפתי על בסיס צינורות מים מפותלים ולא על בסיס חשמל על מנת ליהנות ממחיר מוזל של השימוש במערכת. חשוב לדעת ששימוש שוטף במערכת לחימום תת רצפתי על בסיס חשמל מייקרת באופן משמעותי את עלויות הצריכה. היתרון המשמעותי בשימוש במערכת לחימום תת רצפתי על בסיס מים הוא היכולת לעבור מסוג מסוים של אנרגיה לסוג אחר, בניגוד לחימום תת רצפתי על בסיס חשמלי שבו לא ניתן לשנות את התשתית לשימוש בסולר, גז או מים. מערכת המבוססת על מים היא חסכונית בצורה משמעותית. 

החיסרון המהותי במערכת חימום תת רצפתי המבוססת על מים הוא ההתקנה הראשונית, מדובר על הוצאה גדולה ויקרה, אך עדיין נחשבת למשתלמת ביותר. משאבת החום עלולה לייקר את התקנת המערכת, אך היא תפחית בהמשך את העלויות השוטפות. 

בחירת מערכת חימום תת רצפתי - חשמלית או על בסיס צינורות מים?

חשוב לדעת שעלות התקנת מערכת חימום מים על בסיס חשמלי זולה הרבה יותר ממערכת על בסיס צינורות מים מפותלים, מצד שני עלויות הצריכה יקרות יותר. צריכת החשמל עלולה להתייקר כמעט פי 4 במידה ובוחרים במערכת חשמלית. דבר נוסף שחשוב לדעת על מערכת חימום תת רצפתי מבוססת חשמל שהיא פולטת קרינה בדומה למכשירי חשמל שונים הנמצאים בשימוש יומיומי כגון מכשיר המיקרוגל, טלפונים ניידים ועוד. 

היתרון המשמעותי של מערכת חימום תת ריצפתי המבוססת על מים היא העלות הנמוכה של השימוש בה וכן היתרונות הבריאותיים והסביבתיים שהיא מספקת. בנוסף לאלו, מדובר על מערכת בטיחותית במיוחד. מערכת המבוססת על תשתית מים עמידה יותר לאורך שנים. מים חמים זורמים בצינורות במעגל סגור וזה מאפשר מניעה של קורוזיה. אפקט הפליטה של החום אינו מייבש את האוויר בבית וניתן לשלוט ברמות החימום ולווסת אותו בהתאם לצורך. בנוסף לכך מדובר על חיסכון משמעותי בעלויות, המערכת עובדת בצורה כזו שטמפרטורת המים נשארת נמוכה, בין 35 ל-40 מעלות וכך נוצר חיסכון אדיר באנרגיה לצורך חימום הבית. 

מערכת חימום תת רצפתי הינה מערכת עמידה לאורך שנים. הצנרת המותקנת בצורה מעגלית תחת הריצוף מתאימה ללחץ מים גבוה, היא מוגנת מפני חלודה, אבנית ומזיקים שונים, מאחר שהמערכת סגורה בצורה הרמטית, היא מומלצת יותר ממערכת חימום תת רצפתי המבוססת על חשמל, שבה עלולות להיגרם תקלות ובנוסף לכך יש מורכבות רבה יותר בתיקון התקלות.

שכבת בידוד במערכת לחימום תת רצפתי

שכבת הבידוד חשובה מאד בעת התקנת מערכת לחימום תת רצפתי. המערכת מאפשרת מניעה של בריחת החום ומאפשרת בחירת הטמפרטורה הרצויה, זה נעשה על ידי שימוש בתרמוסטט. התרמוסטט מאפשר לכוון את רמת החום בכל אחד מחדרי הבית. אין צורך בהתקנת תרמוסטט לכל חדר בנפרד. הפרדה לאזורי חימום שונים תורמת לוויסות רמות החום בכל אחד מחדרי הבית. 

שימוש במשאבת חום

משאבת חום מאפשרת חימום או קירור של מים, מדובר על מערכת ידידותית לסביבה, שכן היא פועלת על פי ניצול החום בסביבה שבה היא נמצאת, מדובר על חיסכון משמעותי שקרוב ל-75 אחוזים בעלות חימום באמצעות סולר וחשמל. 

משאבת החום פועלת על ידי ספיגת חום, באמצעותו היא מחממת את המים. ההבדל בין שימוש במשאבת חום לבין פתרונות חימום אחרים כגון תנורי נפט או תנורים חשמליים, הוא שרפת הדלקים שמייצרת זיהום. לעומת זאת משאבת חום אינה מזהמת ואף מספקת פתרון אקולוגי וידידותי לסביבה. בנוסף לכך, חימום מים באמצעות משאבת חום הינו יעיל ביותר ועלות השימוש במשאבה נמוך במיוחד, לכן מדובר בפתרון אופטימלי לחימום תת ריצפתי.

כיצד לבחור חברה להתקנת מערכת חימום תת רצפתי?

מערכת חימום תת רצפתי מיועדת לשימוש לאורך שנים, לכן מומלץ לבחור בחברה ותיקה עם ידע וניסיון בתחום התקנת המערכת. חשוב לבחור במערכת איכותית ועמידה, בחירה בחומרי גלם איכותיים וכמובן התקנה מקצועית על ידי מתקין בעל ניסיון של שנים בתחום. מומלץ לקבל חוות דעת על מתקינים מקצועיים, או לפנות למכרים שכבר התקינו בביתם מערכת לחימום הבית והיו מרוצים מן התוצאה. אל תהססו לברר כמה שנות ניסיון יש למתקין שיגיע אליכם והאם הוא מחזיק בתעודה מוכרת.

 חשוב לבדוק כמה חברות להתקנת מערכת חימום תת רצפתי ולבקש הצעת מחיר. בנוסף לכך, בדקו האם החברה שפניתם אליה לצורך התקנת המערכת מאפשרת לכם קבלת ייעוץ. בנוסף בדקו כמה שנות אחריות אתם מקבלים על המערכת ומה האחריות כוללת. 

לגבי התקציב שעומד לרשותכם, יש חברות שמחיר התקנת המערכת נמדד על פי מטר רבוע, יש חברות שבהן התמחור נעשה בשיטה אחרת, מומלץ לבדוק את טווח המחירים מול החברות שבהן התעניינתם ולקבל הצעת מחיר בהתאם. 


בידוד קלקר תרמי בעובי 25 מ"מ  למערכת חימום תת רצפתי תוצרת Capricorn  בעל תו תקן אירופאי (EN 13163) המאפשר השגת נצילות תרמי מקסימלית ופיזור חום מוגבר.מרכזיות מים פליז תוצרת Capricorn בגדלים 2-12 יציאות הלוך חזור בעלי מייצבי זרימה, ברזים ראשיים, פורקי אוויר אוטומטיים וראשיים חשמליים.ברזים חשמליים תוצרת  Capricorn  המאפשרים שליטה חכמה (פתיחה/סגירה) של מעגלי חימום נפרדים במרכזיית מים.


אקדח סיכות תוצרת  Capricorn  להידוק הצנרת על גבי הבידוד לשם מניעת תזוזות.


סיכות בקטרים 12-22 מ"מ תוצרת   Capricorn   לנעיצת הצנרת על גבי הבידוד.


גלריית תמונות חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי
חימום תת רצפתי
חימום תת רצפתי
חימום תת רצפתי


לפרטים נוספים השאירו פרטים אישיים או חייגו 077-5060200

2all בניית אתרים